Rotary shaft seal OA-12X21X4-NBR
Part number : OA-12X21X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-12X21X4-NBR  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-26X38X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X38X5-NBR
Deep groove ball bearing - 6304-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6304-C3-SKF
E-clip - E-CLIP-8 GEN
E-CLIP E-CLIP-8
8 8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description