Rotary shaft seal OA-125X150X13-NBR
Part number : OA-125X150X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-125X150X13-NBR  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2Z-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2Z-C3-SKF
Rotary shaft seal - OAS-52X68X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-52X68X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    100  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description