Rotary shaft seal OA-125X150X12-NBR
Part number : OA-125X150X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-125X150X12-NBR  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  48 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-60 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-60
Tapered roller bearing - 33118 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 33118
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    100  G
  • PACKAGING
    1
Description