Rotary shaft seal OA-120X150X15-NBR
Part number : OA-120X150X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-120X150X15-NBR  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-120X150X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-120X150X15-NBR
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    134  G
  • PACKAGING
    1
Description