Rotary shaft seal OA-120X140X10-FPM
Part number : OA-120X140X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-120X140X10-FPM  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-120X140X12-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-120X140X12-FPM
Needle roller bearing - K28-38-25.5H-JTEKT JTEKT
NEEDLE ROLLER BEARING K28-38-25.5H-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    89  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description