Rotary shaft seal OA-110X145X13-NBR
Part number : OA-110X145X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-110X145X13-NBR  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 145 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  44 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-65X92X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X92X10-NBR
Tapered roller bearing - JM718149-JM718110-NTN NTN
TAPERED ROLLER BEARING JM718149-JM718110-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    114  G
  • PACKAGING
    1
Description