Rotary shaft seal OA-110X128X9-NBR
Part number : OA-110X128X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-110X128X9-NBR  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 128 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-90X110X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-90X110X13-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
Loose needle - NRA-3.50X34.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-3.50X34.80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    128  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    53  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description