Rotary shaft seal OA-105X130X12-NBR
Part number : OA-105X130X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-105X130X12-NBR  has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  16 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6309-ZZ-SKF SKF
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6309-ZZ-SKF
Rotary shaft seal - OAS-45X80X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X80X8-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    70  G
  • PACKAGING
    1
Description