Rotary shaft seal OA-102X135X13-NBR
Part number : OA-102X135X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-102X135X13-NBR  has an inner diameter of 102 mm, an outer diameter of 135 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    102  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    135  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    117  G
  • PACKAGING
    1
Description