Rotary shaft seal OA-100X125X13-NBR
Part number : OA-100X125X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-100X125X13-NBR  has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-85X110X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-85X110X13-NBR
Tapered roller bearing - 30214 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30214
Internal circlip - CIRCLIP-INT-100 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-100
3 3
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    83  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description