Rotary shaft seal KC-12X22X9-NBR
Part number : KC-12X22X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference KC-12X22X9-NBR  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Rotary shaft seal - OAS-12X22X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X9-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    KC
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description