Rotary shaft seal DTC-20X34X10-15-NBR
Part number : DTC-20X34X10-15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DTC-20X34X10-15-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Axial needle roller - AXK4060 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK4060
Rotary shaft seal - OA-20X28X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-20X28X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • 2ND THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DTC
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
    1
Description