Rotary shaft seal DC-67X95X13-NBR
Part number : DC-67X95X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DC-67X95X13-NBR  has an inner diameter of 67 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  Arrive dans 6 jours (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Loose needle - NRA-3X11.800 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-3X11.800
Tapered roller bearing - 399AS-394A-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 399AS-394A-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    67  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DC
  • WEIGHT
    110  G
  • PACKAGING
    1
Description