Rotary shaft seal DC-145X175X13-NBR
Part number : DC-145X175X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DC-145X175X13-NBR  has an inner diameter of 145 mm, an outer diameter of 175 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    145  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    175  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DC
  • WEIGHT
    223  G
  • PACKAGING
    1
Description