Rotary shaft seal DB-84X110X12-NBR
Part number : DB-84X110X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-84X110X12-NBR  has an inner diameter of 84 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-54X70X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-54X70X8-NBR
Tapered roller bearing - 33111-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 33111-TIMKEN
  • INSIDE DIAMETER
    84  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • WEIGHT
    124  G
Description