Rotary shaft seal DB-80X100X12-MVQ
Part number : DB-80X100X12-MVQ
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-80X100X12-MVQ  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 12 mm. It is made of MVQ.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    MVQ
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    90  G
  • PACKAGING
    1
Description