Rotary shaft seal DB-69.850X95.250X12.700-NBR-NAK
Part number : DB-69.850X95.250X12.700-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-69.850X95.250X12.700-NBR-NAK  has an inner diameter of 69.85 mm, an outer diameter of 95.25 mm and a thickness of 12.7 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    69.85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95.25  MM
  • THICKNESS
    12.7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    101  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description