Rotary shaft seal DB-60X80X10-FPM-NAK
Part number : DB-60X80X10-FPM-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-60X80X10-FPM-NAK  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  8 to 10 days (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    63  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description