Rotary shaft seal DB-58X75X12-NBR-NAK
Part number : DB-58X75X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-58X75X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 58 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    58  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    56  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description