Rotary shaft seal DB-245X270X16-NBR90-NAK
Part number : DB-245X270X16-NBR90-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-245X270X16-NBR90-NAK  has an inner diameter of 245 mm, an outer diameter of 270 mm and a thickness of 16 mm. It is made of NBR.
  • INSIDE DIAMETER
    245  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    270  MM
  • THICKNESS
    16  MM
    DB
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    30  G
Description