Rotary shaft seal DB-22X40X10-NBR-NAK
Part number : DB-22X40X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-22X40X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    25  G
Description