Rotary shaft seal DB-20X47X10-NBR-NAK
Part number : DB-20X47X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference DB-20X47X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    DB
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description