Rotary shaft seal CK-50X80X15-NBR
Part number : CK-50X80X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CK-50X80X15-NBR  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP5560-P10 GEN
PAP BUSH PAP5560-P10
Needle roller bearing - NA6904-SKF SKF
NEEDLE ROLLER BEARING NA6904-SKF
Speedi-Sleeve - 99052-SKF SKF
SPEEDI-SLEEVE 99052-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CK
  • WEIGHT
    64  G
  • PACKAGING
    1
Description