Rotary shaft seal CK-17X30X9-NBR
Part number : CK-17X30X9-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CK-17X30X9-NBR  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 9 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-17 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-17
1 1
Deep groove ball bearing - 6303 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6303
O-Ring seal - OR-59.40X3.10-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-59.40X3.10-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CK
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description