Rotary shaft seal CD-9X13X3-NBR-NAK
Part number : CD-9X13X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-9X13X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 9 mm, an outer diameter of 13 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OA-20X28X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-20X28X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    9  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    13  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description