Rotary shaft seal CD-8X15X5-NBR-NAK
Part number : CD-8X15X5-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-8X15X5-NBR-NAK  has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 15 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description