Rotary shaft seal CD-7X13X4-NBR-NAK
Part number : CD-7X13X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-7X13X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 7 mm, an outer diameter of 13 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  16 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-11.50X1.30-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-11.50X1.30-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    13  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description