Rotary shaft seal CD-45X60X6-NBR-NAK
Part number : CD-45X60X6-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-45X60X6-NBR-NAK  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (3 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description