Rotary shaft seal CD-32X45X4-NBR
Part number : CD-32X45X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-32X45X4-NBR  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description