Rotary shaft seal CD-32X42X4-NBR-NAK
Part number : CD-32X42X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-32X42X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  21 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - Double rows - 3205-ATN9-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS 3205-ATN9-SKF
Rotary shaft seal - OA-32X42X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-32X42X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description