Rotary shaft seal CD-25X33X4-NBR
Part number : CD-25X33X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-25X33X4-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 33 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-25X33X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-25X33X4-NBR
Deep groove ball bearing - 6303-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6303-SKF
PAP bush - PAP2520-P20 GEN
PAP BUSH PAP2520-P20
  • OUTSIDE DIAMETER
    33  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description