Rotary shaft seal CD-20X24X2.50-NBR-NAK
Part number : CD-20X24X2.50-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-20X24X2.50-NBR-NAK  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 2.5 mm. It is made of NBR.
  16 parts in stock (6 hours ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    2.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description