Rotary shaft seal CD-19X26X5-NBR-NAK
Part number : CD-19X26X5-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-19X26X5-NBR-NAK  has an inner diameter of 19 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CD-19X26X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-19X26X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    19  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description