Rotary shaft seal CD-18X26X4-NBR-NAK
Part number : CD-18X26X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-18X26X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  40 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-2RS
Internal circlip - CIRCLIP-INT-26 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-26
Rotary shaft seal - CD-18X26X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-18X26X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description