Rotary shaft seal CD-17X24X3-NBR-NAK
Part number : CD-17X24X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-17X24X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - TA1715Z-IKO IKO
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING TA1715Z-IKO
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
Description