Rotary shaft seal CD-17X23X3-NBR-NAK
Part number : CD-17X23X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-17X23X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 23 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61904-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61904-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description