Rotary shaft seal CD-15X24X7-NBR-NAK
Part number : CD-15X24X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-15X24X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  12 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-21X30X6.50-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-21X30X6.50-NBR
Deep groove ball bearing - 16004 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 16004
Ball - BA-7-INOX GEN
BALL BA-7-INOX
7 7
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description