Rotary shaft seal CD-15X21X3-NBR-NAK
Part number : CD-15X21X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-15X21X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  38 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-18X24X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-18X24X4-NBR
Drawn cup needle roller bearing - HK1512-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1512-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description