Rotary shaft seal CD-14X20X3-NBR-NAK
Part number : CD-14X20X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-14X20X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - CD-14X20X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-14X20X3-NBR
Needle roller bearing - RNA2200-2RS GEN
Waterproof
NEEDLE ROLLER BEARING RNA2200-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ14-16-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ14-16-15
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description