Rotary shaft seal CD-13X19X3-NBR
Part number : CD-13X19X3-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-13X19X3-NBR  has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 19 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description