Rotary shaft seal CD-12X22X4-NBR-NAK
Part number : CD-12X22X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-12X22X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (3 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61801-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61801-2RS
Rotary shaft seal - OAS-39X56X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-39X56X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description