Rotary shaft seal CD-12X18X4-NBR-NAK
Part number : CD-12X18X4-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-12X18X4-NBR-NAK  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 18 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  Arrive dans 5 jours (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X37X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X37X6-NBR
Deep groove ball bearing - 608 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 608
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-15-10 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-15-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description