Rotary shaft seal CD-12X16X3-NBR-NAK
Part number : CD-12X16X3-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-12X16X3-NBR-NAK  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 16 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description