Rotary shaft seal CD-10X14X3-MVQ
Part number : CD-10X14X3-MVQ
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CD-10X14X3-MVQ  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 14 mm and a thickness of 3 mm. It is made of MVQ.
  33 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ceramic bearing - 6807-CERA GEN
CERAMIC BEARING 6807-CERA
Loose needle - NRA-2.50X13.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-2.50X13.80
Rotary shaft seal - CD-10X14X3-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-10X14X3-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    MVQ
  • TYPE
    CD
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description