Rotary shaft seal CCS-50X70X10-NBR-NAK
Part number : CCS-50X70X10-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CCS-50X70X10-NBR-NAK  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    34  G
Description