Rotary shaft seal CCS-42X56X7-NBR-NAK
Part number : CCS-42X56X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CCS-42X56X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 56 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32207 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32207
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    56  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    19  G
Description