Rotary shaft seal CC-17X40X8-FPM
Part number : OAS-17X40X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CC-17X40X8-FPM  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.