Rotary shaft seal CB-30X52X10-NBR
Part number : OA-30X52X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CB-30X52X10-NBR  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
Thrust washer - AS2542 GEN
THRUST WASHER AS2542
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
Description