Rotary shaft seal CB-30X42X7-FPM
Part number : OA-30X42X7-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference CB-30X42X7-FPM  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  13 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X42X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X42X7-FPM
E-clip - E-CLIP-8 GEN
E-CLIP E-CLIP-8
8 8
Deep groove ball bearing - 6004-2RSH-C3-GJN-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RSH-C3-GJN-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description