Rotary shaft seal BD-15X21X3-NBR
Part number : BD-15X21X3-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BD-15X21X3-NBR  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1512 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1512
Ball - BA-20 GEN
BALL BA-20
20 20
Rotary shaft seal - CD-15X21X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-15X21X3-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    BD
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description